Iconic
Motors
responsive image

Suzuki Jimny 5d

Funkcjonalna ewolucja

Każdy element konstrukcji nadwozia Jimny ewoluował, aby osiągnąć cel funkcjonalnej perfekcji. Został stworzony, aby pomóc Ci przetrwać w nieokiełznanym terenie oraz miejskiej dżungli.

Charakterystyczny przedni grill i okrągłe reflektory

Dziedzictwo terenowe Jimny'ego jest widoczne w jego kultowych okrągłych reflektorach i charakterystycznym przednim grillu z 5 wlotowymi otworami i chromowanymi akcentami.

Zoptymalizowana konstrukcja zderzaka

Formowane przednie i tylne zderzaki wykonane z odpornego na zarysowania czarnego tworzywa mają zoptymalizowaną konstrukcję, która zapewnia duże kąty natarcia i zejścia podczas jazdy w trudnym terenie.

Reflektory LED ze spryskiwaczami

Modele wersji GLX wyposażone są w reflektory LED z indywidualnymi spryskiwaczami, które zapewniają doskonałe oświetlenie nawet podczas jazdy w błocie, piachu lub śniegu.

Aluminiowe felgi

15-calowe felgi aluminiowe z ciemnoszarym metalicznym wykończeniem uzupełniają surową stylistykę Jimny'ego, a poszerzone listwy nadkoli i boczne osłony progów chronią nadwozie przed błotem i żwirem.

Słupek A

Słupki A zwiększają pole widzenia i ograniczają martwe punkty, a minimalnie pochylona przednia szyba pomaga ograniczyć odblaski słońca i świateł.

Kwadratowa maska

Geometrycznie płaska i kwadratowa forma maski przyczynia się do poprawy widoczoności otoczenia na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu, umożliwiając zawsze pełną widoczność całej szerokości pojazdu.

Na drodze do przygody

Ergonomicznie zaprojektowana kabina Jimny'ego i deska rozdzielcza zapewniają łatwy dostęp do najważniejszych elementów kontrolnych i danych pojazdu podczas jazdy w trudnym terenie.

System audio z wyświetlaczem*

System audio z wyświetlaczem ma konfigurowalny panel dotykowy, który umożliwia wyświetlanie informacji o pojeździe i obraz z kamery cofania. System obsługuje również Bluetooth® do rozmów w trybie głośnomówiącym i odtwarzania muzyki, a także łączność Wi-Fi® i USB dla panelu dotykowego i aktywowanego głosem dostępu do aplikacji nawigacyjnych i wiadomości na smartfonie (Apple CarPlay i Android Auto).

*Pakiet opcji z 9-calowym ekranem i kamerą cofania (wersja GLX) lub 7-calowym ekranem (wersja GL).

Przyciski zintegrowane z kierownicą

Przełączniki tempomatu i sterowania audio są zintegrowane z kierownicą, a w modelach wyposażonych w system audio z wyświetlaczem znajdują się dodatkowe przełączniki do obsługi zestawu głośnomówiącego.

Konsola przednia

Wygodnie umieszczone przełączniki w przedniej konsoli pozwalają kierowcy sterować szybami tylnych siedzeń.

Gniazdo 12V i port USB

Gniazdo ‘zapalniczki’ 12V jest standardowym wyposażeniem. Port USB jest dostępne w pojazdach wyposażonych w opcjonalny system audio z wyświetlaczem.

Praktyczny w każdym wymiarze

Dzięki swojemu wyjątkowo praktycznemu projektowi kabiny, wysokiemu wnętrzu i komfortowym siedzeniom, Jimny zapewnia przestrzeń, której potrzebujesz, aby wszyscy pasażerowie mogli cieszyć się przygodą na bezdrożach.

Wygodne siedzenia dla 4 osób

Tylne siedzenia mają równie grubą amortyzację jak przednie, a także zoptymalizowaną konstrukcję, aby zapewnić wszystkim komfort podróży.

Szerokie i wysokie drzwi bagażnika

Duża klapa bagażnika ułatwia załadunek sprzętu. Przestrzeń bagażowa ma pojemność 211 litrów (przy podniesionym oparciu tylnej kanapy. Zmierzone przy użyciu metody Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego VDA). Niska wysokość progów drzwi zmniejsza obciążenie podczas załadunku i rozładunku ciężkich przedmiotów.

Praktyczna i wszechstronna przestrzeń bagażowa

Dużą przestrzeń bagażową oferowaną przez 5-drzwiowego Jimny'ego można dodatkowo powiększyć, składając oparcia tylnych siedzeń, co pozwala na przewożenie masywnych przedmiotów i dodatkowych sprzętów na dłuższe wyprawy.

Lampa boczna i gniazdo na akcesoria

Zainstalowana w bagażniku lampa dodatkowo oświetla przestrzeń, a gniazdo 12V umożliwia zasilanie akcesoriów kempingowych.

Tak trwały, jak to tylko możliwe

Na bezdrożach, w lesie i w górach Jimny oferuje moc, stabilność prowadzenia i znakomitą przyczepność, które są niezbędne do pokonywania najtrudniejszych i najbardziej wymagających terenów.

Silnik benzynowy 1.5 l

...
1.5L VVT MPI - K15B

1.5L VVT MPI

Silnik

1462 cm3

Pojemność

102KM 6.000RPM

Moc maksymalna

5-drzwiowy Jimny jest wyposażony w sprawdzony silnik o pojemności 1,5 litra, dostosowany do jazdy terenowej z wysokim momentem obrotowym i niskim zużyciem paliwa.

Zbudowany na ramie

Rama nośna o wysokiej wytrzymałości została specjalnie zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom jazdy w terenie. Zapewniając solidne fundamenty dla wszystkich Twoich przygód, równocześnie przyczynia się do stabilności prowadzenia i długotrwałej eksploatacji.

3-punktowe zawieszenie sztywnej osi ze sprężynami śrubowymi

Zawieszenie zaprojektowane w ten sposób zapewnia doskonałą stabilność i trakcję na różnych nawierzchniach.

ALLGRIP PRO

System 4WD ALLGRIP PRO w Jimny umożliwia bezproblemową jazdę po różnych rodzajach nawierzchni. W trybie 2WD napęd realizowany jest za pośrednictwem tylnej osi, co sprzyja oszczędnej jeździe. Tryb 4WD zapewnia napęd na 4 koła. Mamy do wyboru jazdę na wyższych przełożeniach lub niższych przełożeniach z udziałem reduktora.

Duży prześwit

Z dużym prześwitem oraz dobrymi kątami pokonywania przeszkód, konstrukcja Jimny zmniejsza ryzyko uszkodzenia podwozia i elementów karoserii podczas poruszania się po bardzo nierównym terenie.

System kontroli ruszania na wzniesieniach

Podczas rozpoczynania jazdy na nachyleniu, system kontrolujący trzymanie pojazdu na wzniesieniu (hill hold control) zapobiega cofaniu się pojazdu przez około dwie sekundy, umożliwiając Ci przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał gazu.

System kontroli zjazdu ze wzniesienia

Podczas zstępowania po stromych zboczach, system kontroli zjazdu ze wzniesienia automatycznie stosuje hamulce w miarę potrzeb, utrzymując stałą prędkość i pozwalając Ci skupić się na kierowaniu.

Zawsze czujny

Niezależnie czy jesteś w mieście czy terenie, delektuj się spokojem, mając pewność, że zarówno Ty, jak i Twoi pasażerowie oraz pojazd są bezpieczni dzięki komplecie funkcji bezpieczeństwa.

Poduszki powietrzne SRS dla bezpieczeństwa w przypadku kolizji

Jimny jest wyposażony w pełen zestaw poduszek powietrznych SRS, obejmujący poduszki przednie i boczne dla kierowcy i pasażera z przodu, oraz boczne kurtyny powietrzne dla pasażerów zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Tylne czujniki parkowania

Ultradźwiękowe sensory w tylnym zderzaku wykrywają przeszkody podczas cofania, emitując dźwiękowe sygnały ostrzegawcze z coraz większą częstotliwością w miarę zbliżania się do nich.

Elektroniczny program stabilizacji (ESP®)*

Technologia ESP pomaga w kontroli pojazdu podczas zakrętów i wspomaga utrzymanie trakcji podczas przyspieszania na luźnych lub śliskich nawierzchniach drogi. Jeśli wykryje poślizg kół, system ESP automatycznie reguluje moment obrotowy silnika i selektywnie stosuje hamulce, pomagając w utrzymaniu kontroli.

Konstrukcja maksymalizująca bezpieczeństwo pieszych

Dla dodatkowego poczucia bezpieczeństwa, przedni zderzak, błotniki, maska i inne elementy przedniej części Jimny są zaprojektowane do absorbowania siły uderzenia i pomagają łagodzić obrażenia pieszych w przypadku kolizji.

Cennik*

GL 5D MT – 163.900 zł
GL 5D AT - 171.900 zł
GLX 5D AT – 181.900 zł

* Dopłata 3.000 zł za lakier dwutonowy.

Dane techniczne i wyposażenie

Poznaj szczególowe dane techniczne i dostępne opcje wyposażenia twojego samochodu.

Pobierz »

Dostępne kolory

...
Poznaj bliżej 5-drzwiowe Jimny

W katalogu znajdziesz wszystkie istotne informację o tym modelu.

Zobacz