Iconic
Motors
responsive image

Suzuki Jimny 3d

Zbudowany tak, by stawiać czoła najtrudniejszym warunkom pogodowym i ukształtowaniu terenu Jimny dotrze tam, gdzie inne pojazdy boją się wjechać.

Nadwozie

Forma podążająca za funkcją

Pomyślano o takich detalach jak podcięte krawędzie zderzaków, które zwiększają kąty natarcia kół, pozwalając na wspinaczkę ponad przeszkodami. Ich kształt chroni karoserię przed uderzeniami kamieni i zadrapaniami, o które nietrudno podczas jazdy w terenie

Przednie reflektory LED ze spryskiwaczami

Bądź dumny z dziedzictwa Jimny'ego, którego symbolem są między innymi okrągłe reflektory. Spryskiwacze są standardem dla lamp w technologii LED, umożliwiając pewną jazdę w błocie, kurzu lub śniegu.

Praktyczne rynienki dachowe

Pozwól Jimny'emu zabrać Cię ku przygodzie w każdą pogodę! Dachowe rynienki zadbają o odprowadzenie wody, a także mogą służyć w zamontowaniu namiotu czy bagażnika dachowego.

Narożniki maski

W pełni kontroluj to, co dzieje się wokół Ciebie. Dzięki płaskiej i foremnej, starannie zaprojektowanej masce, masz wciąż na oku jej narożniki, co pozwala lepiej orientować się w przestrzeni. To kluczowe podczas jazdy w trudnym i wymagającym terenie.

Wnętrze

Ciesz się czystą przyjemnością prostego, bezpretensjonalnego i rozsądnego projektu. Gama kolorów jest minimalistyczna. Każdy detal jest starannie i atrakcyjnie wykonany, aby wspomagać cię podczas jazdy w trudnym terenie.

Bądź skupiony na tym, co najważniejsze

Jimny pozwala skupić się na jeździe. Jego stylowe, czarne wnętrze jest skromne, a jednocześnie eleganckie. Elementy sterujące są zaprojektowane tak, aby zapewnić szybką i łatwą obsługę.

Podświetlany zestaw wskaźników

Liczniki Suzuki Jimny są zawsze podświetlone, aby zapewnić kierowcy czytelny obraz. Ich funkcjonalny wzór uzupełnia proste wzornictwo wnętrza.

Układ kierowniczy

Solidny, śrubowo-kulkowy układ kierowniczy zapewnia precyzyjną reakcję, a jednocześnie minimalizuje przenoszenie drgań na kierownicę. Kierownica została pokryta skórą (w wersji GLX), dając poczucie luksusu; jej kolumna może być regulowana w pionie w zakresie 35 mm.

Praktyczny bagażnik

W przemyślanym projekcie bagażnika znajdują się składane siedzenia - dzięki czemu przestrzeń ładunkową można powiększyć. Całkowicie płaska i bardzo szeroka podłoga umożliwia przewożenie i przechowywanie szerokich przedmiotów lub mocowanie ich w poprzek. Otwory na śruby zapewniają wsparcie dla opcjonalnych akcesoriów, takich jak taśmy lub belki bagażowe i haki montażowe, które zwiększają wszechstronność i funkcjonalność.

Poręczne schowki z przodu

Wszystko w zasięgu ręki. Wygodne kieszenie i przetłoczenia umożliwiają trzymanie smartfona, napojów i innych rzeczy osobistych pod ręką. Złącza USB i kieszenie na akcesoria umożliwiają podłączanie i zasilanie urządzeń mobilnych. Duży, łatwy do złapania uchwyt zapewnia pewne wsparcie przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu dla pasażera z przodu.

Właściwości terenowe

Polegaj na prawdziwej solidności

Cztery bezkompromisowe cechy definiują Jimny'ego jako prawdziwą maszynę terenową - solidna konstrukcja ramowa, parametry terenowe, trójwahaczowe, sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi i napęd na 4 koła z przekładnią wyposażoną w reduktor.

Sztywna konstrukcja ramowa

Od swojej pierwszej generacji Jimny zawsze bazował na konstrukcji ramowej, która zapewnia solidną bazę do ciężkiej jazdy w terenie.

Sztywny most z potrójnym układem wahaczy

Pewnie osadzony na sztywnych osiach Jimny zapewnia doskonałą przyczepność na wszelkiego rodzaju nawierzchniach. Kiedy pokonywana przeszkoda wypycha jedno koło w górę, oś dociska drugie koło ku dołowi, aby zmaksymalizować kontakt opony z nawierzchnią w trudnych warunkach drogowych.

Kąty zejścia, rampowy, natarcia i prześwit

Odważ się przełamać granice, dzięki odpowiedniemu kątowi zejścia, kątowi rampowemu, kątowi natarcia i prześwitowi, które pozawalają Ci na wspinaczkę na strome zbocza, ostre zjazdy i pokonywanie przeszkód bez obawy o całość zderzaków lub podwozia Jimny'ego.

Napęd na cztery koła ze skrzynią redukcyjną

Na twoje polecenie Jimny dostosuje się do każdej sytuacji. Gdy mierzysz się z prawdziwie trudnym terenem, przesuń dźwignię przekładni do trybu 4L, aby uzyskać dostęp do maksymalnego momentu obrotowego i przyczepności. Na płaskich trasach terenowych i drogach pokrytych śniegiem włącz tryb 4H, aby cieszyć się przyczepnością 4WD przy wyższych prędkościach. Po powrocie na utwardzone drogi, przejdź z trybu 2H (2WD), by jeździć płynniej, ciszej i bardziej oszczędnie. Pozwól, aby ALLGRIP PRO, dzięki pełnej kontroli w terenie i poza nim, zaspokoił Twój pełen przygód umysł.

Osiągi

Podkręć swoje ambicje w terenie

Podczas jazdy Jimny'm nic nie stanie Ci na przeszkodzie. Zabierze Cię tam, gdzie chcesz, z niezrównaną zwrotnością, precyzją sterowania i potężnym momentem obrotowym dostępnym zawsze, gdy potrzebujesz go najbardziej.

Silnik 1,5 l

...
1.5L VVT MPI - K15B

1.5L VVT MPI

Silnik

1462 cm3

Pojemność

102KM 6.000RPM

Moc maksymalna

Wytrzymały silnik 1,5 l generuje pokaźny moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów, aby zapewnić wydajną pracę w terenie. Mały i lekki, zapewnia także niskie zużycie paliwa.

System wspomagania wjazdu na wzniesienia (Hill Hold Control)

Bezpiecznie wjeżdżaj pod górę i ruszaj, gdy startujesz na stromych zboczach, nawet tam, gdzie pod kołami są wyboje, które dają różną przyczepność po prawej i lewej stronie. Funkcja Hill Hold Control zapobiega staczaniu się auta, dzięki czemu można skupić się na spokojnym ruszeniu z miejsca.

System wspomagania zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control)

W przypadku wymagających zjazdów, jednym naciśnięciem przycisku uruchomisz system kontroli zjazdu. Zaprojektowany do automatycznego uruchamiania hamulców i utrzymywania stałej prędkości, dzięki czemu można skoncentrować się na kierowaniu bez użycia pedału hamulca lub sprzęgła.

Funkcja aktywnego sterowania siłą napędową (Brake LSD Traction Control)

Śliska nawierzchnia nie jest problemem. Jeśli podczas jazdy wybrane koło utraci przyczepność, układ automatycznie przyhamowuje ślizgające się koła i przenosi moment obrotowy na koła o większej przyczepności.

Bezpieczeństwo

Chroń siebie i innych

Dzięki technologii bezpieczeństwa Suzuki zawsze możesz jechać spokojnie. Wersja GL posiada podstawowe elementy bezpieczeństwa, takie jak podwójne przednie poduszki powietrzne SRS, mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX, ABS, ESP®, kontrolę zjazdu oraz wspomaganie ruszania ze wzniesienia, a także immobilizer. W wersji GLX bezpieczeństwo jest podniesione dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak boczne poduszki powietrzne i kurtyny.

Cennik

GL MT – 135 900 zł
GL AT – 159.900 zł
GLX AT – 169.900 zł

* Dopłata 3.000 zł za lakier dwutonowy.

Dane techniczne i wyposażenie

Poznaj szczególowe dane techniczne i dostępne opcje wyposażenia twojego samochodu.

Pobierz »

Dostępne kolory

...
Coś dla Twojego auta

W katalogu akcesoriów samochodowych znajdziesz wszystko, co potrzebne dla Twojego auta!

Zobacz