Iconic
Motors
responsive image

Lotus Eletre

Hyper-SUV z genami samochodu wyścigowego

Moc bez kompromisów

Generujące do 905 KM (675 kW), podwójne silniki elektryczne Eletry zapewniają wysoki moment obrotowy na wszystkich czterech kołach, zapewniając niezrównane przyspieszenie i kontrolę w każdych warunkach.

Eletra R to najszybszy na świecie SUV z podwójnym silnikiem.

Prędkość maksymalna

Eletre – 256km/h

Eletre S – 258 km/h

Eletre R – 265 km/h

Przyspieszenie
0-100km/h

Eletre – 4,5 sek.

Eletre S – 4,5 sek.

Eletre R – 2,95 sek.

Moc maksymalna

Eletre - 450 kW

Eletre S - 450 kW

Eletre R - 675 kW

Maksymalny moment obrotowy

Eletre – 710 Nm

Eletre S – 710 Nm

Eletre R – 985 Nm

Hiperszybkie ładowanie

Eletre jest wyposażony w hiperszybkie ładowanie prądem stałym o mocy 350kW. Dzięki dostępowi do ponad 30 000 ultraszybkich (150 kW+) stacji ładowania w całej Europie, możesz załadować 400 km zasięgu w zaledwie 20 minut.

Zasięg:

  • Eletre - 570-600km
  • Eletre S - 490-535km
  • Eletre R - 410-450km

Prowadzenie na miarę Lotusa

Eletre został zaprojektowany tak, aby zapewnić kierowcy dynamikę Lotusa połączoną z osiągami pojazdu elektrycznego nowej generacji.

Wysuwany spojler

Tylny spojler wysuwa się podczas jazdy z dużą prędkością i może generować do 112,5 kg siły docisku, poprawiając prowadzenie na drodze.

Spoilery skrzydłowe

Dwie zakrzywione łopatki kierują powietrze nad tylną szybę, łącząc się z wysuwanym spojlerem.

Aktywny grill

Żaluzje kratki o strukturze plastra miodu otwierają się automatycznie, aby schłodzić silnik i zamykają się, aby zwiększyć zasięg jazdy. PRZYGODA NIGDY NIE MUSI CZEKAĆ!

Najwyższa wydajność hamowania

Wiodące w branży technologie hamowania Eletre oferują idealne połączenie hamowania odzyskowego i mechanicznego. Minimalizuje to drogę hamowania, maksymalizuje odzysk energii i zwiększa zasięg.

Wyjątkowy komfort jazdy

Dzięki zawieszeniu wielowahaczowemu, zawieszeniu pneumatycznemu, amortyzatorom z aktywną regulacją, skrętnym tylnym kołom i aktywnemu stabilizatorowi poprzecznemu, Eletre zapewnia luksusowy komfort - nawet podczas jazdy z dużą prędkością.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Radary fal milimetrowych

Sześć najnowocześniejszych radarów wykorzystujących fale milimetrowe oblicza pozycję, prędkość i kierunek potencjalnych przeszkód, uwzględniając również nisko położone przeszkody.

Kamery Ultra HD

Kamera frontowa o zasięgu 500 metrów przed Eletre. Dodatkowy, szerokokątny obiektyw skierowany do przodu i jedna kamera skierowana do tyłu zapewniają pełne pokrycie 360 stopni.

LiDAR

System LiDAR Eletre skanuje 200 metrów wokół samochodu w każdym kierunku, generując zaawansowaną mapę 3D otoczenia, aby wykrywać przeszkody nawet przy słabym oświetleniu lub niesprzyjającej pogodzie.

Podwójny Orin - X

15,1-calowy centralny ekran OLED Eletre oferuje niezrównaną płynność obrazu. Zasilany jest przez chipset Qualcomm Snapdragon 8155 i wykorzystujący silnik UNREAL do renderowania 3D w czasie rzeczywistym.

Komfort i użyteczność w jednym

Planowanie tras pojazdu elektrycznego

Znajdź najbliższy punkt ładowania w pobliżu, korzystając z wbudowanego systemu nawigacji lub aplikacji Lotus na urządzeniu mobilnym. Łatwo planuj swoją podróż i korzystaj z ponad 600 000 stacji ładowania elektrycznego w całej Europie. System ułatwia planowanie podróży wykraczającej poza jedną sesję ładowania. Wystarczy wybrać miejsce docelowe, a system nawigacji Eletre zajmie się resztą, pokazując trasę, która obejmuje dogodne stacje ładowania po drodze. Czas ładowania jest również brany pod uwagę, aby zapewnić dokładny czas przyjazdu.

Hiperrealistyczny dźwięk DOLBY ATMOS 

23-głośnikowy system audio o mocy 2160 W został zaprojektowany przez KEF specjalnie dla Eletre i otacza kierowcę i pasażerów doskonałym dźwiękiem.

Inteligentna nawigacja z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym

System nawigacji online ma dostęp do najnowszych map i wykorzystuje dane o ruchu drogowym na żywo do planowania najbardziej efektywnych tras.

Bezdotykowe otwieranie bagażnika

Otwieranie przestronnego bagażnika Eletre bez użycia rąk ułatwia ładowanie przedmiotów. Kable do ładowania i inne drobne przedmioty można wygodnie schować w dodatkowym bagażniku.

Karta ładowania Lotus

Dzięki karcie Lotus Charge Card można uruchamiać, zatrzymywać i opłacać sesje ładowania. Będą one również wyświetlane w aplikacji Lotus App, dzięki czemu można śledzić historię ładowania. Karta Lotus Charging eliminuje potrzebę noszenia gotówki lub szukania karty kredytowej, aby zapłacić za ładowanie i szybko kontynuować podróż. Karta nie jest kompatybilna ze wszystkimi punktami ładowania pojazdów.

Wybór konfiguracji tylnego siedzenia

...

Standardowe

Zmaksymalizuj przestrzeń pasażerską dzięki trzem tylnym siedzeniom. Gdy środkowe siedzenie nie jest używane, rozkłada się i staje się podłokietnikiem z uchwytami na kubki.

...

Executive

Dwa w pełni regulowane tylne fotele z zaawansowaną konsolą środkową pozwalają przewozić pasażerów w pełnym komforcie.

Dopasuj eletra do swoich potrzeb

Którą wersję eletra wybierasz?

Wybierz model auta, który Ci się podoba i kolor, tak aby Twój eletra był SUV-em Twoich marzeń.

Wybierz wersję

Wybierz kolor

Kaimu Grey

Cena: 477 000 PLN

Gwarancja

Gwarancja producenta na 5 lat lub 100 000 mil (160 934 km).

Korzystaj z dodatkowej ochrony, w tym 5-letniej gwarancji na lakier bez ograniczenia przebiegu, 12-letniej gwarancji antykorozyjnej oraz gwarancji, że akumulator Eletre utrzyma 70% lub więcej pojemności przez 8 lat lub 125 000 mil (201 168 km), w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Więcej szczegółowych informacji, cennik oraz dokładna specyfikacja pojazdu dostępna w katalogu.

...
LOTUS ELETRE - KATALOG

Zobacz